Ben sevmiym!

08.10.2019 - 9:50
Yorum Yap
Hasan Hüseyin GÜLCAN

Hasan Hüseyin GÜLCAN

Yıllar Boyunca milyonlarca kişinin severek ve beğenerek takip ettigi Kurtlar Vadisi'nde pek çok karakter halka mal olmuş ve replikleri yıllar boyu halk arasında konuşulmaya devam etmiştir. Bu karakterlerden bir tanesi de usta oyuncu Ali Sürmeli'nin canlandırdıgı Zaza Dayı karakteridir. Zaza Dayı'nın en çok beğenilen ve aradan yıllar geçmesine rağmen hala dillerde dolaşan repliği ise 'Ben sevmiym' ifadesidir.

Herkes her şeyi sevmek zorunda değildir. Burası da eyvallah... Bizce de Herkes her şeyi sevmek zorunda değil, begenmek zorunda değil, hoşlanmak zorunda değil... Ama saygı göstermek zorunda, burasına da eyvallah...

Uzun yıllar boyunca Türk halkının en büyük özelliklerinden bir tanesi de birisini birilerine zorla sevdirmek ve beğendirmeye çalışmak. Kimileri buna bugün boyun eğmiş gibi görünmeye çalışıp, razı oluyormuş gibi görünürken, bazıları da duygularını açıkça ifade ettikleri için suçlu oluyor ve yargısız infaza maruz kalıyorlar. Bu Türkiye'nin ve Türk halkının en büyük özelliklerinden bir tanesidir.

Ben sevmiym

Yargısız infaz yapanları sevmiym

Yanlış bir şeyi dayatmaya çalışanları sevmiym

Hoşlanmadığım insanları sevmiym

Birilerinin zorla sevdirmeye çalıştığı kişileri sevmiym

Haksızlık yapanları sevmiym

Kul hakkına girenleri sevmiym

Yanlışta ısrar edenleri sevmiym

İnsanlara saygı göstermeyenleri sevmiym

İnsanları sevmeyenleri sevmiym

1075 Anadolu Selçuklu Devleti'nin kurulması ve 1299 Osmanlı Devleti'nin kurulmasından bu yana Türkiye Cumhuriyeti'ne mal olmuş ve faydalı işler yapmış onlarca insan vardır. Hepside tarihimize adlarını altın harflerle yazdırmışlardır. Bu isimler Türkiye Cumhuriyeti devleti var oldukça hayırla yad edilmeye devam edileceklerdir.

Bu isimleri seven sever sevmeyen sevmez, buna eyvallah ama bu isimlerin putlaştırılmasına karşıyım ben...

Ben galiba putları sevmiym...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN