Küpesiz hayvan kalmayacak

09.08.2019 - 18:01 | Son Güncelleme: |
Yorum Yap
Hedeflerinin Meram’ı Türkiye’de ilk sıraya taşımak olduğunu söyleyen Meram Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hasan İşler, “Türkiye’de tarımsal danışmanlık ve suni tohumlamayı ilk biz yaptık. Şimdi ki hedefimiz ise Meram’da küpesiz hayvan bırakmamak” dedi
Küpesiz hayvan kalmayacak

Meram Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hasan İşler, Meram’da 90 bin civarında büyükbaş hayvanın olduğunu ve yıllık yaklaşık 50 bin buzağının dünyaya geldiğini söyledi. Birlik olarak ALO Küpeleme Hattı’nı devreye soktuklarını belirten İşler, birliğe üye olmayan Meramlı üreticilerinde bu hizmetten faydalanabileceğini kaydetti. İşler, “Uzun zamandır bu küpeleme hizmetini vermek istiyordum. Bakanlığın yapmış olduğu düzenlemelerle birlikte önümüzde engel kalmadı. Bizde hemen Meramlı üreticilere ücretsiz bir şekilde hizmet vermek için harekete geçtik. Bu doğrultuda ALO Küpeleme Hattı’nı hizmete sunduk. Ancak sabit bir numaramız yok. Büyükbaş hayvanlarını küpeletmek isteyenlerbirlik veterineri numarasından ve suni tohumlama hattı üzerinden bize ulaşabilir. Yine bunun dışında Meram’da uzun süre küpe takan ve her kapıyı bilen kişilerle çalışıyoruz. Bu kişileri de arayaıp hizmet alabilirler. Hayvanlarını küpelemek isteyenler gerekirse beni de arayabilirler. Yani bize ulaşmanın farklı yolları var” dedi. Türkiye’de birçok konuda ilkleri gerçekleştirdiklerinin altını çizen İşler, “Birlik kapsamında Türkiye’de ilk kez suni tohumlamayı yapan biziz. Yine suni tohumlamayı ilk kez biz yaptık” diye konuştu.

MERAM İÇİN HEDEFLER BÜYÜK

Meram için büyük hedeflerinin olduğunu vurgulayan İşler, “Benim hedefim Meram’da her 100 kişiye bir veteriner sağlamak. Tarımsal danışmanlıkta, suni tohumlamada, küpelemede, aşı ve süt kontrolünde hızlı bir şekilde üyelerimizin yanında olacağız. Bu sayede Meram’ı Türkiye’nin bir numarası yapacağız. Meram’da 115 mahalle var ve bunların 65 tanesinde hayvancılık yapılıyor. Bu konuda Meram Türkiye’de 5. Sırada yer alıyor. Süt üretiminde ise ilk sıralarda ve 30 ilden daha büyük potansiyele sahip. Önümüzdeki dönemlerde tırnak kesme aracı, ultrasyon cihazı alacağız. Benim ekibim bir köye gittiği zaman o köyde hayvancılıkla ilgili bütün hizmeti üreticilerimize vereceğiz. Biz üyemizle veverdiğimiz hizmet kalitesiyle kurumsallaşmış bir birliğiz.Hayvancılığı daha ileri taşımak için ne gerekiyorsa yapacağız. Hedeflerimiz arasındaMeram’ın sütünün tamamını soğutulmuş bir şekilde pazarlamak da yer alıyor” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'da Paylaş

YORUM YAZIN